Június első napjaiban iskolánk 47 tanulója erdélyi körúton vett részt a „Határtalanul!” program keretében. A kirándulás fő célja az volt, hogy a gyerekek közvetlenül megtapasztalják azt, hogy a határokon túli magyarlakta területeken is őrzik a magyar nyelvet, a hagyományokat, a történelmi események emlékeit.

A 3 napos út első állomása Nagyvárad volt, ahol megtekintettük a közelmúltban felújított Püspöki palotát és Szent László hermáját. A koszorúzás, majd a katolikus templomban tett látogatás után folytattuk utunkat Kolozsvárra. A Házsongárdi temetőben művészek, tudósok síremlékét kerestük fel, nemzeti szalagot kötöttünk fel tiszteletünk jeleként. Megnéztük és koszorút helyeztünk el Mátyás király lovas szobránál is, majd a nagy uralkodó szülőházához sétáltunk. A városnézést a Szent Mihály templomban tett látogatással zártuk. A csoport szállása a festői környezetben található Kalotaszentkirályon volt.

Arrow
Slider

A 2. napon is maradandó élményekkel gazdagodtak a gyerekek. A tordai sóbánya szabadidő parkja, a Tordai-hasadék látványa mindenkinek felejthetetlen emlék maradt. Torockón természeti és kulturális ismereteinket bővítettük. Látogatást tettünk a „Kis Szent Teréz” gyermekotthonban, ahol adományt adtak át tanítványaink a kis lakóknak. Este a kalotaszentkirályi Ady emlékműnél koszorúztunk.

Arrow

Kirándulásunk utolsó napján a Mézgedi-cseppkőbarlangban tett sétán csodálatos természeti képződményeket láttunk. Magyarremetén egy Árpád-kori templom több száz éves freskóit csodálhattuk meg. A 3 napos út végén ismét Nagyváradra értünk, ahol rövid szabad időt kaptak a csoport tagjai.

Az erdélyi kirándulás felejthetetlen élményt nyújtott a résztvevőknek.