A német cserediákok látogatása után iskolánk 7 tanulója Németországban töltött egy szűk hetet.

A paderborni Friedrich Spee Gesamtschule 10 tanulója érkezett iskolánkba 2 pedagógus kíséretében. Az iskolával 2006-ban kötöttünk partnerségi szerződést, azóta évente zajlanak csereprogramok. A német tanulók egy hetet töltöttek városunkban. Óralátogatáson, városnézésen, Hortobágyi kiránduláson, állatkerti sétán vettek részt, és a Koppány Kalandparkban is kipróbálhatták ügyességüket.

2018. szeptember 19-én indultunk Németországba, a paderborni testvériskolánkba. Két némettanárnő és tizenkét hetedikes diák szállt fel egy kisbuszra hajnali egy órakor. Mindenkin lehetett látni a várakozás izgalmát, még azon is, aki próbálta ezt leplezni.

A paderborni testvériskolánkból 2018. június 04-től 11-ig 13 tanuló töltött el egy hetet városunkban Claudia Bocklage és Stefanie Gerlach tanárnők vezetésével.

Iskolánk 13 tanulója 2 kísérőtanár vezetésével 2017. szeptember 17 - 22-ig egy hetet töltött Paderbornban a Friedrich - Spee Gesamtschule meghívására.

A programban szerepelt tanítási órák látogatása, városnézés, kirándulás Bielefeldbe, Bad Lippspringebe, a Heinz Nixdorf Museumsforum megtekintése és minigolfozás.