Április 15-én az 5.b osztály három tanulójával részt vettünk a XXI. Debreceni Költészeti Fesztivál  „Magyar irodalom gyöngyszemei”  elnevezésű szavalóversenyén. Szabó-Maák Bálint 5.b osztályos tanuló második helyezést ért el, Bácsmegi Zsófia és Fülöp Noémi pedig emléklapban részesült.

Felkészítő pedagógusuk Sárosi Boglárka.

Gratulálunk!smiley

Horváth Zoárd 4.a osztályos tanuló különdíjat kapott a XXI. Debreceni Költészeti Fesztivál " Magyar irodalom gyöngyszemei" elnevezésű szavalóversenyen.

A Karácsony Sándor Általános Iskola Vármegyei angol nyelvi akadályversenyén iskolánk csapata 1. helyezést ért el.

A csapat tagjai: Berényi Anna 7.c, Gogolák Anna 7.c és Bauer Melinda 8.b osztályok tanulók.

Felkészítő pedagógusuk Czeglédi Ildikó.

Gratulálunk a kimagasló eredményhez!

A Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Akadémia által szervezett IV. NyelvÉsz vármegyei  versenyén Kovács Petra 3. b osztályos tanuló III. helyezést ért el. A MatekÁsz vármegyei fordulóján Erdei Zsombor 3. b osztályos tanuló szintén az előkelő III. helyen végzett. Így mindketten bejutottak az országos fordulóra!

Gratulálunk!smiley

Felkészítő tanáraik:
Krajcsikné Csontos Elvira

Papp Gábor 4.c osztályos tanuló I.helyezést ért el a Debrecenben megrendezett sakk Diákolimpia vármegyei versenyen, így kvalifikálta magát az országos döntőbe.

Gratulálunk a játékosnak és az edzőnek, Farkas Ádámnak is.

Sipka Sándor 3.a osztályos tanuló a Zrínyi Ilona Matematikaverseny  Hajdú - Bihar vármegyei fordulóján 3. helyezést ért el. Ezzel a kiváló eredménnyel meghívást kapott az országos döntőbe.

A 3.évfolyam csapatversenyében Sipka Sándor 3.a, Kovács Petra 3.b, Horváth Jázmin 3.b osztályos tanulók 2. helyezést értek el.
Vágvölgyi Zoárd 4.a osztályos tanuló 7., Deli Ádám 5.a osztályos tanuló 12. helyezést ért el  a megyei fordulón.

Gratulálunk a szép sikerekhez!smiley

A Sakk diákolimpia vármegyei fordulóján az iskola csapata a 3. helyezést érte el.

Gratulálunk a csapat tagjainak! smiley

A Debreceni Hunyadi János Általános Iskola vármegyei szépolvasó versenyén Novák Emma 3. b osztályos tanuló III. helyezést ért el.

Szívből gratulálunk!

Felkészítő tanár:
Csapóné Tóth Andrea

A „Reál – Kis Hősök Program” országos rajzpályázatán nagy örömünkre két helyezést is sikerült elérnie intézményünknek!

A 7.b osztály csapata II. helyezést ért el, míg a 7.c osztály képviselői különdíjban részesültek.

Felkészítő tanáruk: Takács-Pelbárt Enikő

Gratulálunk a csapatoknak a szép teljesítményhez! smiley

Angolul olvastak el egy-egy könyvet, majd három feladatlapon adtak számot az olvasottakról. Hét tanítványunk ért el kiemelkedő helyezést a Reading in English megyei versenyen:

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos szóbeli döntőjére iskolánk 3. b osztályos “Nagyokosok“ csapata az írásbeli, körzeti és megyei fordulók után jutott be. Az 1315 benevezett csapat közül végül a dobogós III. helyen végeztek.
Csapattagok:

Erdei Zsombor
Kovács Petra
Mogyorósi Manna
Novák Emma

Felkészítő tanáruk: Csapóné Tóth Andrea

Gratulálunk ehhez a szép teljesítményhez!smiley