November 13 – án kedden a „Szüleink nyomában” program keretében ellátogattunk anyukám fogorvosi rendelőjébe.

Villamossal utaztunk oda. Amikor megérkeztünk nagyon kedvesen fogadtak minket. Először a fogorvosi széket, majd az eszközöket: fúrókat, a tükröt mutatták be. Anya mesélt arról is, hogy mennyit kell tanulni ahhoz, hogy fogorvosok legyünk. Ezután az asszisztens, Kriszta néni mutatta be a röntgengépet, és elmondta, hogyan készíti ezzel a felvételeket. Miután megnéztük a fogorvosi eszközöket, kikérdeztek minket a fogápolási szokásainkról, és elmondták hogyan kell helyesen fogat mosni. A látogatás végén egy kis fogkrémet is kaptunk. Vissza az iskolába is villamossal utaztunk. Mindenki számára érdekes és izgalmas volt a látogatás!

Szilágyi Zselyke
5.b osztály