2018. október 8-án, osztályfőnöki órán Nagy Anikó gyógymasszőrt, Nagy Nikolett édesanyját láttuk vendégül. Bemutatkozott, elhozta az eszközeit és elmesélte, hogy milyen iskolát, tanfolyamot kell annak elvégeznie, aki ezt hivatást választja. Mivel emberi testtel dolgozik, orvosi kifejezéseket, latin szavakat is tanulnia kellett, hiszen orvosokkal együtt küzd a paciensek egészségéért.

Miután ezeket a dolgokat megosztotta a gyerekekkel, következett a masszázs. A munkájában Hegymegi Péter tanár úr volt a segítségére, aki vállalta, hogy a fogásokat rajta mutassa be. A tanulók végignézhették a különböző technikákat, sőt többen ki is próbálhatták, amit mutatott. Arra is rájöhettek, hogy igen kimerítő munka egy kezelés, erőt és kitartást igényel az effajta gyógyítás. Miután Peti bácsit kikezelték, az én arcom következett. Bőrfiatalító kezelést kaptam Oláh Gréta tanítványomtól, természetesen szakértői irányítással. A bemutató alatt vendégünk folyamatosan beszélt a munkájáról, válaszolt a kíváncsi gyerekek sok-sok kérdésére. Érdekes és tanulságos óra volt.

Sipos Ágnes
osztályfőnök