EFOP 3.2.5-17 pályázat – „Pályaorientáció, kiemelten az MTMI készségek és kompetenciák fejlesztése a köznevelés rendszerében”

2018. június 25-29.

A tábor célja:
A természeti környezet iránt érdeklődő, arra rácsodálkozó gyerekek tapasztalatokat szereznek a környezet védelméről, és bővítik az ezzel kapcsolatos ismereteiket, majd az ismeretekre alapozva megszeretik az őket körülvevő környezetet, és ha megszerették, természetessé válik számukra, hogy, megvédik.

​Résztvevők:

Az iskola alsó tagozatos tanulói: évfolyamonként 25 gyerek, összesen 100 gyerek és 8 pedagógus.

Programokból:

• Séta a Debreceni Nagyerdőn, a Kós Károly Botanikus kertben,
  • Játék az Ötholdas Pagony Játszótéren,
  • Látogatás a Debreceni Egyetem Agrárcentruma Kertészeti és Növénytermesztési bemutatókertjébe és Meteorológiai Állomására, a Debreceni Egyetem Halbiológiai Laborjába,  a Debreceni Vízmű Zrt. szennyvíztisztító telepére, Debreceni Tóth Árpád Gimnázium TÁG Tudor laborjába,
  • Kézműves foglalkozások: Újrahasznosítható anyagokból tábori játékok készítése, rajzok, lapbook és képes élménybeszámoló ( PowerPoint )  készítése a tábori élményekről,
  • Időkapszula készítése: A tábor üzeneteinek megfogalmazása, zöld üvegbe helyezése és elásása az iskola udvarán.

Képek a táborról