A 3. b osztálynak egy kihelyezett környezetismeret órát tartott Dr. Szabó Gergely  egyetemi docens, a DE Természetföldrajzi és Geoinformatikai Tanszék vezetője az Egyetem Földtudományi Intézetében. Ennek keretében bemutatta a Folyóvizes Laboratóriumot, ahol az osztály tanulmányozhatta a hazai folyók főbb jellemzőit.

A gyerekek megismerkedhettek a jobb- és bal part fogalmával, a kanyarulatok kialakulásával, a folyók szakaszjellegeivel, valamint a hordalékkúpok kialakulásának folyamatával. A fentieken túl tanultak a víz körforgásának különböző témaköreiről, az árvíz elleni védekezés lehetőségeiről.

A gyerekek szinte madártávlatból nézhették végig egy folyó kialakulását, romboló és építő munkáját. Kérdéseket is tehettek fel, és nagy érdeklődéssel hallgatták és nézték végig ezt a rendhagyó órát. Hihetetlen nagy élményekkel tértünk vissza az iskolába, ahol egy fogalmazás keretében számoltak be az ott látottakról.