Május 27-én nem kis izgalommal, de annál nagyobb lelkesedéssel vett részt iskolánk három tanulója a VI. Debreceni Tehetséggondozó Diákkonferencia döntőjén, miután az iskolai fordulóban és a középdöntőben bizonyították, hogy az általuk választott témát alaposan feldolgozták, s emellett kiváló kommunikációs képességekkel és eredeti látásmóddal is rendelkeznek.

Balázs Zsófia és Orosz Blanka 7.a osztályos tehetségígéretek előadása arról szólt, hogyan lehet boldog és teljes életet élni az I. típusú cukorbetegséggel.  Tóth Elektra 5.b osztályos diák az űr titkairól számolt be, és megosztotta a témához kapcsolódó, 357 fővel végzett kutatása eredményeit.  Az országos megmérettetésen összesen 7 tankerület 26 intézményéből 263 tanuló indult 164 pályamunkával.  Iskolánk három döntőse a legjobb tíz közé került, így arany minősítést érdemeltek színvonalas pályamunkájukkal. Értékes jutalmat vehettek át az eredményhirdetésen: többek között egy-egy tablettel gazdagodtak, valamint 100 000 forintot ajánlott fel számukra a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke.

A versenyzők felkészülését Török László és Czeglédi Ildikó mentorpedagógusok segítették.

A tanulók kiemelkedő teljesítményéhez gratulálunk!